Hudební víkend  v Mrtníku u Komárova

Předposlední víkend  v říjnu se konečně uskutečnila dvakrát odložená akce „ hudební víkend“.

Původním cílem byl nácvik písní pěveckého sboru Taktus na vánoční koncert a protože se přihlásily i děti, které nechodí do sboru, pojaly jsme to jako společné zpívání a muzicírování.

Dle reakcí dětí si myslíme, že se akce vydařila  o to víc, že děti zaujalo především kulinářské umění paní učitelky Holubové. Umění bylo až na 2. místě.

Děti zde zpívaly, hrály různé hudební  i nehudební hry, došlo i na táborák.

Velkým  překvapení m bylo rychlé nacvičení  písně  „Rychle, bratři“, které děti zvládly asi za 20 minut i v trojhlase. Doufám, že se nám ji podaří předvést na našich vánočních koncertech. Je to pro nás dost adrenalin, protože každý hlas je důležitý a nikdo nesmí vypadnout. Ale kluci deváťáci si výborně poradili s vedením menších skupin bommwhakers.

Doufáme, že se hudební workshop líbil a budeme se těšit na jarní setkání.

Andrea Frašová  a Kateřina Holubová