ALFILU PC – počítačový kroužek na ZŠ Rudná

Obsahem kroužku pro ty menší bude seznámení s počítačem a jeho funkcemi. Dále uživatelské seznámení s kancelářským balíčkem Office v desktopové i online verzi. Pro zpestření zařadíme i práci v grafickém editoru Zoner Callisto či Malování 3D. Se všemi se pak budeme věnovat základům programování – objektové programování v aplikaci Scratch, Run Marco, micro:bit, navštívíme stránky Bobříka informatiky a zkusíme si sestavit vlastní algoritmus v programu Karel.

Kroužek je organizován ve školní počítačové učebně D218, kde je k dispozici 30 počítačů. K zobrazování postupů se využívá dataprojektor nebo propojení monitoru lektora s ostatními počítači.

Kroužek vede učitel ZŠ Rudná Karel Vancl. Žáky si vždy vyzvedne na recepci školy cca 5 min. před zahájením a po kroužku je opět odvede na recepci školy.

V prvním pololetí zahajujeme týdnem 18.9. resp. 20.9.2023 a končíme 22.1. resp. 24.1.2024 (asi 16 lekcí). Termíny:

· I.stupeň – pondělí 14:00 – 15:00 hod.

· II.stupeň – středa 14:00 – 15:00 hod.

Cena za první pololetí je 1 000 Kč

Přihlášení přes email nebo telefonicky do 13.9.2023 (ve škole dostanou zájemci lísteček s přihláškou).

Těším se na Vás!

Karel Vancl, tel.: 777 252 989, email: kvancl@seznam.cz