Žáci ZŠ Rudná hráli v prestižním jazzovém klubu Jazz Dock v Praze

Není úplně běžné, aby 15 leté děti hrály v nejlepším jazzovém klubu České republiky. O to víc nás těší, že se s vámi můžeme o tento zážitek podělit.

11. srpna 2023 se žáci 8. a 9. ročníku naší školy – Daniel Fraš, Michal Geleti, Adam Vlček a Honza Musil – zúčastnili vzpomínkového koncertu na jednoho z nejlepších saxofonistů Rosti Fraše. Zahráli skladbu „A New Generation Is  Coming“, kterou speciálně pro ně složil americký jazzový skladatel a klavírista Skip Wilkins. Kromě této skladby doprovodili významného saxofonistu Neila Wetzela ve skladbě „Autumn Leaves“. Klukům tleskal zcela vyprodaný Jazz Dock a my doufáme, že se s našimi muzikanty ještě setkáme.

Přejeme jim hodně úspěchů ve studiu na střední škole.

Po třech měsících mixů a editací videí vám zde díky našim absolventům Adamu Kubálkovi a Matěji Bezděkovi nabízíme záznam.

Andrea Frašová

Hudební výchova