Výtvarná karavana putuje do Lidic

Video ke stažení ZDE

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice vyhlásila letos již 52. ročník. Prestiž této soutěže každým rokem roste, loni v Lidicích zaregistrovali sedmnáct tisíc soutěžních prací. Konkurence je to veliká, ale nás toto číslo neodradilo, zkusili jsme opět štěstí a do soutěže zaslali pestrý soubor výtvarných prací. Letošní téma KARAVANA bylo možné uchopit různě, nás inspirovaly především myšlenky na cestování, exotická krajina a zvířata. Téma jsme zpracovávali v rámci hodin výtvarné výchovy v 5. a 6. ročníku a prostorově také na kroužku keramiky. Kromě tradičních výtvarných technik jsme do soutěže společnými silami vytvořili i film/animaci. Animace známé písně Karla Kryla Karavana mraků je dílo žáků hned čtyř tříd (5.C, 5.D, 6.C, 6.E). Za skvělý hudební doprovod děkujeme žákyním 8.E – Emílii Němečkové, Natálii Sedláčkové a panu Aleši Němečkovi.

Držte dětem palce!

Martina Iblová

Karavana mraku – kolektivní práce žáků (5.C, 5.D, 6.C, 6.E)

Animace písně Karavana mraků Karla Kryla technikou stop motion.

Hudební garant: Andrea Frašová, Zpěv: Emílie Němečková, Natálie Sedláčková, Kytara: Aleš Němeček