VÁNOČNÍ KONCERT

V pátek 9. 12. 2022 proběhl vánoční koncert, který se již několikátým rokem koná v kostele Stětí svatého Jana Křtitele. Prostorem se krásně nesly nejen koledy, ale i skladby méně klasické, a to v podání školního sboru Taktus a sólistů z řad našich žáků. O své umění, talent, a hlavně velké nadšení pro hudbu a zpěv se s námi podělili nejen jednotlivci, ale dokonce celé třídy.

Zazněly flétny, saxofony, kytary, klavír, rozezněly se varhany. Vánoční nálada byla všudypřítomná. Ač jsou Vánoce pro mnohé nejkrásnějšími svátky v roce, na řadu lidí doléhá hektičnost adventních příprav, nákupů a společenských setkávání. Páteční koncert byl skvělou příležitostí, jak se v tuto dobu na chvíli zastavit, zklidnit a jen poslouchat.

A slovy našich malých zpěvaček a zpěváků:

Byl to super zážitek. Na ty klávesy se mi hrálo dobře, myslela jsem si, že to bude těžké na stisknutí, ale nebylo. Určitě bych si ještě jednou chtěla na varhany zahrát.

Všechny akce se sborem mám moc rád a pokaždé se na ně těším.

Nejlepší pocit je ten, když přijdeš na pódium a uvidíš všechny ty lidi, kteří čekají na tvůj zpěv. Jsem rád, že jsem mohl vystupovat.

Líbilo se mi, že jsme nemuseli při čekání až na nás přijde řada sedět na židlích, ale mohli jsme být venku a hrát si. Když jsme byli na pódiu, celou dobu jsem koukala do reflektorů, až mě potom bolely oči. Bylo moc hezké, že tam přišli i lidé, kteří tam neměli děti. Myslím si, že se vše povedlo. Zpívání jsem si moc užila.

… líbilo se mi, jak bylo vše hezky připravené…

Jsem rád, že jsem si po dlouhé době zahrál na flétnu.

Byl to nášup.

…těšila jsem se, že mě uvidí rodiče ….

Z vánočního punče mám skvělý pocit a z koncertu v kostele ještě lepší.

…Kostel byl moc krásný. A poslední písničku Narodil se Kristus Pán zpívali všichni, to se mi líbilo nejvíc…

Bylo to zábavné a hezké a byla tam sranda. Poznala jsem tam i nové kamarády. I když byla pěkná zima, přežili jsme to. Jsem moc ráda, že jsem mohla vystupovat. Hodně to pro mě znamená, že jsem měla tu čest vystoupit před tolika lidmi. Byla jsem sice nervózní, ale zase ne tolik, protože jsem věděla, že tam nejsem sama. Za tuhle možnost paní učitelce Andree Frašové moc děkuju.

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná