Valentýnská přáníčka

Věděli jste, že nejstarší valentýnský vzkaz se váže k vévodovi Karlu Orleánskému, který napsal v roce 1415 z vězení v londýnské věži pozdrav své manželce?

Den svatého Valentýna inspiroval i žáky 9. C, kteří se stejně jako v loňském roce ujali organizace posílání valentýnek na naší škole. Valentýnská bedýnka byla po jeden týden umístěna na recepci školy a všichni, kteří chtěli udělat radost někomu, na kom jim záleží, do ní mohli vhodit své přáníčko. Možná byste byli překvapeni, kolik dětí této možnosti využilo. Valentýnek byly stovky! Některé napsané jen tak mimochodem na poslední chvíli, ale některé by se daly považovat za umělecká díla.

Tříděním jsme spolu s posly z devítky strávili více než dvě hodiny. Nejvíce přáníček se překvapivě posílalo v šestém ročníku, ale ani osmáci a deváťáci nezůstali pozadu. Mnoho krásných kartiček putovalo i do tříd prvního stupně. Valentýnky ale nedostávali pouze žáci, ale dokonce i jejich učitelé.

            Jsme moc rádi, že se valentýnská akce setkala s takovým úspěchem a věříme, že všechny obdarované přáníčka potěšila. Kolik odvahy stojí valentýnku poslat, by mohli mnozí vyprávět 😊

Gabriela Bařinová a Nelly, Val, Lucka a Lily z 9. C

FOTOGALERIE

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná

Zápis do 1. tříd
2024 - 2025

Kliknutím na tlačítko budete přesměrováni na podstránku, kde naleznete informace k online zápisu do 1. tříd pro rok 2024/2025.