Zdravá strava nás baví

Prý železo patří do šrotu, ale ne to, které se ukrývá v potravinách. A že guláš musí plavat!

Jako Natálka a Jaroušek v bazénu? No, tak to NE! Nás baví zdravá strava. Maminky už to dávno ví

a děti ze ŠD 2 si to připomněly ve školní kuchyňce. Malí kuchtíci připravily pomazánky na celozrnné pečivo. Použily přitom výborné suroviny. Např. rybičky v oleji, sýry, bílé jogurty, různé druhy zeleniny, ovoce a ořechy. A my všichni víme, že jíme i očima. Tak došlo také na zdobení kanapek. Zbylou nakrájenou zeleninu a ovoce použily děti ještě na barevné jednohubky na špejli. Před započetím práce si všichni kuchtíci řádně umyli  ruce a po skončení vaření všechno nádobí, které bylo použito společně uklidily . Nakonec děti ochutnaly to, co samy připravily a všem moc chutnalo. Foto ze školní kuchyňky najdete v naší fotogalerii.

ŠD 2 Weidenthalerová Marcela