Výlet ŠD do Boemi

Vážení rodiče,

v pondělí 14.11. a v úterý 15. 11. 2022 školní družina navštívila mýdlárnu v Chrustenicích. Po příjezdu do mýdlárny jme se rozdělili do 2 skupin. Děti se dozvěděly, z jakých surovin se mýdlo vyrábí, čím se barví a jaké přísady a vůně se používají. Viděly také, jak se mýdlo nalévá a po ztuhnutí vytlačuje z forem. Samy měly možnost si očichat voňavé složky, vyrobit a zabalit glycerínové mýdlo a druhá skupina také šumivou kouli do koupele. Potom se skupinky vyměnily. Vlastnoručně vyrobená mýdla si pak děti mohly odnést domů. V podnikové prodejně byla možnost zakoupení dárků pro rodiče.

Firma Boemi vznikla v roce 1999 jako malá dílna zaměřená na ruční výrobu bylinných mýdel. Díky zájmu o výrobky (původně pod značkou Lavea ) se začala firma rozrůstat a rozšiřovat výrobní sortiment. Mezi produkty jsou nové typy mýdel, tekutý program, výroba krémů, koupelové soli, šumivé koule, balzámy a další doplňky do koupelen. Nyní už sortiment čítá přes 100 položek. Výrobky se prodávají na českém trhu, v Polsku, v Německu, v Japonsku v Rusku i jinde.Více informací na:  www.boemi.cz