Velikonoce ve školní družině

Vážení rodiče,

jako již každoročně se i školní družina chystá na svátky Velikonoc. Letos máme kromě nových nápadů i novou posilu. Jde o naši bývalou žačku a v současné době studentku 3. ročníku VOŠ pedagogické a sociální v Praze, slečnu Denisu. Přišla si vyzkoušet práci ve školní družině a práci s dětmi naživo. Teorie je pro vychovatelku důležitá, ale praxe s živými dětmi nenahraditelná. Už tady se formuje vztah k povolání vychovatelky, záleží také na zkušenostech, hloubce a prožitých dojmech z praxe. Některé studentky si tuto práci zamilují, jiné opustí. Každý nezvládne porci zodpovědnosti, hluku a dennodenní stres. Naše praktikantka je asi v polovině své praxe a zdá se, že ji práce s dětmi baví. Chodí do jednotlivých oddělení připravena a má možnost se zapojit do každé činnosti. Některé si sama vymýšlí a vede, jindy nabídne svou pomoc přímo dětem při jejich tvůrčí práci.

Velikonoce  ve družině slavíme výrobou dekorací, kuřátek, věnečků, vajíček i zajíčků. Jde o tradiční symboly a děti by je měly znát.

Znáte Svatý týden – pašijový týden? V neděli 10. 4. začal Květnou nedělí, následuje Modré pondělí, Šedivé úterý, Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota. Pomlázka a koleda pak připadne až na Velikonoční pondělí.

Běžná činnost družiny se ale netočí jen kolem velikonočních příprav a tak nezapomínáme i na vědomostní a sportovní aktivity. S praktikantkou si děti užívají i soutěžení ve třídě (třeba Bingo s vyjmenovanými slovy), nebo ve venkovních prostorách hřiště. Prostě nová posila v podobě Denisy má mladost, pružnost a svěžest jako vrbové proutky v pomlázce. Tak ať jí to jako budoucí vychovatelce vydrží. Svátky Velikonoc prožijte vesele, ať jaro hřeje Vás na duši i na těle. Přání školní družiny všem rodičům a dětem naší školy.