Vánoční besídka ŠD 1 a ŠD 3

Vážení rodiče,

včera proběhla vánoční besídka dvou spolupracujících družin ŠD 1 a ŠD 3. Nešlo o klasickou besídku v pravém slova smyslu, nebylo to pásmo básniček ani koled.  Bylo to pohodové, zábavné a společné hraní družstev s tématem Vánoc. Součástí programu bylo vytvoření vánočního řetězu na čas. Časomíru tvořily koledy. S dětmi jsme si vyzkoušeli výrobu nepečeného cukroví, které jsme pak použili i k výtvarnému vyjádření. Aby nechybělo něco školního, nechali jsme děti soutěžit i v matematických řadách. Sbírání čísel po sobě jdoucích dalo zabrat. Odehrálo se nejméně pět koled. Vrcholem besídky byla papírová bitva. Kluci proti holkám. Výsledek byl sice ve prospěch kluků, ale bylo to počtem, nikoliv pasivitou holek. Všichni si nakonec zazpívali koledy společně a obdrželi svítící sněhuláčky.

Věříme, že každé oddělení si svou besídku užilo nebo užije, tak jako my.

Za kolektiv vychovatelek přejeme všem rodičům a dětem veselé Vánoce, plné radosti a pohody v kruhu nejbližších a spoustu dobré nálady.