Školní družina v Národním zemědělském muzeu

V úterý 21.2.2023 jsme se vydali do Národního zemědělského muzea, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupinu si převzala lektorka, která nás zavedla do druhého patra a tam nám vyprávěla o šlechtitelství. Co to vlastně znamená, jak to probíhá a co vše můžeme šlechtit. Po skončení velmi zábavného výkladu jsme se přemístili do expozice „zemědělství dávných dob“, kde nás nejvíce zaujala možnost vyzkoušet si dojení kravičky a expozice se zvířaty která byla doplněna zvukovými efekty. Velmi hezká expozice je v přízemí, kde jsme si prohlédli staré stroje a traktory. S druhou skupinou jsme si prohlédli expozici “ jídlo, obaly a jejich využití“. Tam jsme si prohlédli nejen misky z dávných dob, ale i retro kuchyně našich babiček a prababiček. Pak jsme každý dostali nákupní tašku, šli jsme do dětského obchodu, který je umístěn v expozici, a odnesli jsme si nákup do oddělení, kde je moderní kuchyně. Tam jsme vše uložili na určité místo. Pak jsme si o všech obalech povídali a následně vytřídili do správných kontejnerů. Dozvěděli jsme se, kam roztříděné obaly putují dál a co se s nimi děje. Hlavně jsme si uvědomili, že třídění odpadu má smysl, a že tím šetříme naší přírodu. Celé muzeum jsme projít nezvládli, tak doufáme, že se tam někdy vrátíme, protože je tam mnoho dalších zajímavých věcí.

ŠD Sekerešová a Pelcová