ŠD 5 v knihovně

Městská knihovna Rudná. To je 8000 knih plných zábavy, poučení, napětí a krásných ilustrací.

O tom se přesvědčily v úterý 26.9. děti ze ZŠ Rudná, ŠD 5.Paní knihovnice Šenfeldová vysvětlila dětem, jak se dělá evidence a zatřídění knih. Dospělí si vybírají dle spisovatele a knihy pro dětí jsou roztříděny do tří věkových kategorií. Tak se můžeme dobře zorientovat při hledání knihy, která nás zajímá.

Protože paní knihovnici zajímalo, jak umí děti 2. třídy číst, tak se některé rády pochlubily a předvedly, jak jsou šikovné. Čas nám rychle uběhl při povídání o knihách, četbě a prohlížení komiksů a museli jsme se vrátit do školy. Ale protože se nám v knihovně moc líbilo a nestihli jsme vše, co jsme si naplánovali, budeme po dohodě s paní knihovnicí knihovnu navštěvovat i nadále. Společné čtení, knižní novinky, čtenářské soutěže a kvízy nás přece baví.

ŠD 5 Weidenthalerová