Projekt o ČR ve školní družině

„Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“ —  Jan Amos Komenský

Každá družina si žije svým zajímavým životem … Jsme ve třetím ročníku, proto i náplň mimoškolního vzdělávání je jiná. Pracujeme ve skupinách a tentokrát formou zážitkové pedagogiky rozvíjíme uměleckou a mediální gramotnost. Zni to tak trošku vědecky … upřesníme – je to náš projekt o ČR. Chceme vědět, jak žije náš stát, čím se živí, co se u nás vyrábí, čím a kým se pyšní, jaká naše města známe … Od záři jsme četli, povídali si, prohlíželi knihy, videa, články ve wikipedii, vyráběli. Každý se snažil nakolik uměl a vznikala naše „díla“. Snad budeme víc znát a cenit si svojí krásnou zemi.

Vychovatelka ŠD1