Praktikantky v ŠD

V měsíci květnu si ve školní družině zkouší souvislou pedagogickou praxi dvě studentky Střední pedagogické školy v Berouně. Shodou okolností se obě jmenují Aničky a jedna je studentkou 1. ročníku a druhá studuje již 3. ročník. Během tří týdnů si vyzkouší své teoreticky nabyté zkušenosti v praxi a získají vlastní zkušenost s prací s dětmi. Navštíví všech 9. oddělení ŠD a postupně se představí dětem, pro které přichystaly program. S prvňáčky skládají ptáčka technikou origami. Cílem této aktivity je rozvoj jemné motoriky a přesnost ohybu. U venkovního programu studentky pořádají soutěžení družstev, kde jde hlavně o spolupráci dětí a samotný pohyb. Opět si všichni uvědomíme, že sport nebolí. S druháky si ještě připraví základy první pomoci, která se bude hodit jako poučení pro letní prázdniny a u třetích ročníků se pokusí osvěžit povinnou výbavu kol a bezpečnost silničního provozu. Za jejich svědomitou náplň praxe, nám nezbývá, než jim poděkovat.