Pohádka O veliké řepě

Vážení rodiče,

nejdůležitější akci Odemykání školní družiny, kde se prvňáčci vítají a dostanou svou uvítací medaili, mají za sebou. V současné době se již věnují běžným činnostem a aktivitám, které pro ně paní vychovatelky chystají.

Oddělení 9., tvořené žáčky 1.C a 1.D se připravilo na pohádku O veliké řepě. Po obědě byla přečtena, pak následovala krátká beseda o tom, jak kdo poslouchal (což je důležité pro sluchovou analýzu, rozvoj  myšlení a slovní zásoby) a jaké postavy se v pohádce objevily. Děti postavičky z pohádky nakreslily a zahrály si pohádku samy. Byla to i legrace, když si někdo nemohl vzpomenout na pořadí u řepy, nebo když děti improvizovaly. Nakonec všechny děti usoudily, že největší hrdinkou pohádky je poslední malá myška, která pomohla řepě ven. Myšku si i se žlutým ocáskem vyrobily. Jak se jim to podařilo, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.