Pečení perníčků ve školní družině

Vážení rodiče,

k adventu neodmyslitelně patří pečení perníčků. To se letos trochu zkomplikovalo, jelikož cvičná kuchyně byla před školní akcí „Posezení s punčem“ značně vytížená. S dětmi ze 3.oddělení jsme se pustili do práce dvakrát, jedno páteční a jedno čtvrteční odpoledne. Všechny děti se totiž v odpolední družině pravidelně nesešly, ale ty, co zůstaly, se na odpolední pečení moc těšily a proměnily se v malé pekaře.

Z připraveného těsta děti vždy pilně vykrajovaly zvonečky, stromečky, domečky, hvězdičky a další rozmanité tvary. Zdobení se ani nestihlo uskutečnit. Upečené perníčky chtěly děti ochutnat hned po vychladnutí a ty zbylé se přenesly do družinové třídy. Tam totiž slouží jako odměna pro každodenní vědomostní nebo pohybové adventní výzvy. To je potom motivace soutěžit. Už máme za sebou stání na jedné noze (test na výdrž), luštění křížovky (test na rychlost), provedení holubičky, vyslovování jazykolamů bez přeřeknutí, básnička pro okamžité zapamatování,  česká města ve skrývačkách………Činnosti v kuchyni patří vždy k oblíbeným, proto si i pečení perníčků děti moc užily.