Komiks ve školní družině

Komiks je umělecké médium, někdy označováno jako „deváté umění“, ve kterém jsou za sebou chronologicky uspořádány kresby nebo jiná zobrazení s případným doprovodným textem v cílených sekvencích. Dohromady tedy vytvářejí celek, nejčastěji příběh. (zdroj: Komiks – Wikipedie (wikipedia.org)

Kdo by to nevěděl?… Ale když ho děláte sami, teprve poznáte, jak je to složité…V rámci seznámení s povoláním jsme u nás v družině nejprve probrali, co to je, prohlédli hotové komiksy, řekli, že je to tak lehké… a potom začali tvořit. Přičemž z chuti zkoušel snad každý, ale práci do konce dovedla necelá polovina družiny. A jak se správně říká: Trpělivost růže přináší…. Výsledek je na foto, myslím si, že všem se to povedlo!

Mgr. Alina Chornomor