Jaro ve školní družině

Vážení rodiče,
ani ve školní družině nám neuniknul první jarní den. Některá oddělení kreslila a vyráběla výrobky na téma jaro, ale třeťáci byli nedočkaví a chtěli jaro a jeho sílu vyzkoušet po svém. Do oddělení tak doputovalo pár květníků a semínek s bylinkami, které si děti samy zasadily. Zda jaro v květináčcích něco vykouzlí nevíme, ale můžeme to zopakovat při sazení velikonočního osení. Máme natrénováno. Sázení byla také příležitost vysvětlit si účinek půdy, slunce a vody. Druhý den jsme pak v pracovním tempu nepolevili a navázali na Světový den vody a vodu si představili i z jiného pohledu. V tento den to nebyla jen tekutina k zalévání, ale povídali jsme si o její spotřebě, nedostatku, vlastnostech a rozložení na Zemi. Z internetu jsme načerpali i návody na pár pokusů a tak jsme se s vodou poznali i jinak. První pokus skončil politou podlahou, ale při opakování se již povedl. (I tady platilo – opakování matka moudrosti.) Ten nejnáročnější s olejem pak vyšel napoprvé.

Fotky v galerii ze sázení jsou přímo ze třídy, ale ty s vodou jsou převzaty z videa www.youtube.com/…A84 Ono totiž dost dobře nejde dělat pokus a v tu samou chvíli fotit.