Den dětí ve školní družině

Vážení rodiče,

první letní měsíc školní družině krásně odstartoval. Den dětí jsme začali slavit již 31. 5. odpoledne a to díky děvčatům 9.B třídy, A. Turské a D. Zlatníkové. Ta měla po zkoušce vlastní akademie čas, chuť, dobrou náladu a hudební doprovod. Ten nám spolu s jejich energií přinesl řízenou diskotéku a děti se do vláčku a jiných choreografií rády zapojily. O den později, na opravdový 1. červen, jsme s celou družinou vytvořili uvítací špalír před naší školou a pokřikem a třásněmi zpestřili sobě i účastníkům akce „Na kole dětem“ zastávku ve škole. Tento charitativní sportovní projekt na podporu onkologicky nemocným dětem jel přes celou republiku a my jsme měli možnost pozdravit pana Zimovčáka, který na svém věhlasném kole dorazil i k nám. Samostatný článek o zastávce je v aktualitách. Další slavící den konečně došlo na tradiční sportovní odpoledne na školní zahradě. Děti měly díky stanovištím možnost vyzkoušet svou rychlost, ohebnost, šikovnost a dobrý odhad vzdálenosti. Na stanovištích byla vždy přítomna vychovatelka, praktikantky SPŠ Beroun a nechyběl hudební koutek deváťaček. Poděkování také patří paní Apolovnikov, která si s dětmi z ukrajinské skupiny také připravila stanoviště. Zábavy bylo dost a počasí nám přálo. Den dětí se vydařil a odměnou nám byly dětské úsměvy, což v dnešní složité době není málo.