Report z Budapešti

„Cestování zlepšuje naši představivost, uspokojuje naši zvědavost a připomíná nám, kolik máme všichni společného.“ — Deborah Lloyd Zdroj: https://citaty.net/citaty-o-cestovani/

Kolik moudrých slov je o cestování. Rozhodli jsme se podívat do Maďarska, jak se říká perly Dunaje – Budapešti. Nebyla to jen cesta, byla to pro všechny účastníky zájezdu oslava, protože děti se dostaly na školu, jakou si vybraly.

Budapešť se díky svým překrásným památkám může směle řadit mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější města v Evropě. Ne nadarmo je proto také někdy označována jako „Paříž východu“, za což vděčí pravě své architektuře a atmosféře. Důkazem výjimečností tohoto města je pak bezpochyby fakt, že je zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Po příjezdu čekala nás procházka hlavním náměstím, plavba lodí s prohlídkou kouzelného města, ubytování na pokojích a procházka večerními uličkami. Ráno po vydatné snídaní nás zkoušel vylekat déšť, ale přestal, a tak jsme si v klidu prohlédli neuvěřitelně krásný Parlament, pobřeží, oblast Varosliget, Budínský hrad, Matyášův kostel a Rybářskou Baštu. Kolik historických a zajímavých informací jsme obdrželi, kolik impozantních staveb, památek a mostů jsme zhlédli! Splnili jsme všechno, co jsme si naplánovali.

A teď už osobně – jako učitelky byly jsme hodně nervózní, bály jsme se, že se po rozchodu děti nevrátí včas, nebo že se někomu něco stane. Asi každý rodič zná ten pocit a pochopí nás. Musíme pochválit vaše a naše děti, byly senzační! Nejenže v pěkném, ale docela ve spartánském hostelu zvládly dodržet pořádek a klid. Bravurně zvládly celý časový harmonogram, za což jim mockrát děkujeme. Nejvyšší pochvalou pro nás byla slova ocenění od průvodkyně a pana řidiče, že tak vychované děti po dobu celého zájezdu a tak čistý autobus ještě nikdy neměli. A to jsme na zpáteční cestě ještě zažili pěvecký maraton!

Dětem ještě jednou děkujeme za úžasnou reprezentaci školy, těšíme se na Akademii, na slavnostní loučení a rodičům – za možnost cestování a správnou výchovu. Všem přejeme hodně sil, zdraví a dalších zážitků!

„Lepší je vidět něco jednou než o tom tisíckrát slyšet.“

Mgr. Alina Chornomor, Mgr. Olga Bartáková, Mgr. Julie Jurenková