Přestup žáků do 6. ročníku ve školním roce 2024/2025

Vážení zájemci o přestup do 6. ročníku ZŠ Rudná, okres Praha-západ. Níže jsou uvedena kritéria, podle kterých budeme postupovat při řešení žádosti o přestup. Vzhledem k vývoji situace a zatím podaným žádostem vás musím upozornit, že nejsme schopni přijmout všechny žadatele.

Určitě přijmeme žadatele podle kritéria 1, dále pravděpodobně přijmeme žadatele podle kritéria 2. Pokud zůstane nějaké volné místo, je možné, že budeme losovat mezi žadateli podle kritéria 3. Podle našeho názoru se na žadatele podle kritéria 4 vůbec nedostane.

Proto opakovaně apeluji na žadatele, jejichž děti patří do kategorie dle kritéria 3 a 4, aby intenzivně hledali jinou školu, protože jejich šance na přijetí je mizivá.

Žádosti budeme přijímat do 12. 6. 2024. Rozhodnutí o přijetí vyhotovím do 21. června 2024.

ŽÁDOST O PŘESTUP (Dotazník pro rodiče se vyplňuje až v případě přijetí vašeho dítěte.) ke stažení ZDE.

Pokud dojde k losování v některé ze skupin, budu zainteresované včas informovat.

Před zveřejněním kritérií si dovolím poznámku. Někteří z vás se dostávají do neřešitelné situace, protože velmi obtížně hledáte školu, ve které by vaše děti pokračovaly v plnění povinné školní docházky. Chápu vás, ale já jako ředitel Základní školy v Rudné jsem tuto situaci nezpůsobil. My již několik let máme naši povolenou kapacitu 900 žáků plně obsazenu. Naše prostory využíváme beze zbytku a další rezervy či volná místa nemáme. V případě, že nemůžete najít pro vaše dítě školu, obraťte se na vedení vaší obce. Děkuji za pochopení.

V Rudné 29. 5. 2024

Pavel Kasal, ředitel školy

KRITÉRIA ZÁKLADNÍ ŠKOLY RUDNÁ, OKRES PRAHA – ZÁPAD ke stažení ZDE.