NOC KOSTELŮ + FOTO

Noc kostelů 2024 (youtube.com)

Dne 7. 6. se uskutečnil tradiční koncert v kostele Stětí sv. Jana Křtitele v Hořelici, který byl součástí celorepublikové akce „Noc kostelů“.

Celý koncert otevřela nádherná skladba Antonína Dvořáka –  Largo, kterou na varhany zahrála Lucie Indrová z 8. D. Poté se již střídaly housle, zpěváci, klavíry, kytary, saxofon, zobcové flétny, došlo i na recitaci a objevil se i „čmelák“. Program byl opět pestrý, zaznělo sousta lidových písní, španělská píseň, Ewa Farná, Mig 21, Jiří Korn ale i píseň Tajemství hradu Bezděz, se kterou jsme vyhráli 3. místo v soutěži o nejhezčí píseň hradu Bezděz.

Velké poděkování všem, kteří se na tomto koncertu podíleli.

Andrea Frašová, hudební výchova

Pár postřehů od dětí:

„Udělalo mi radost, že přišly moje kamarádky. Anežka, Kačka, Terezka“. Viktorka, 2.B

Moc jsem si to užila, líbily se mi vybrané písničky, které zpíval sbor a i ostatní písničky.“

Noc kostelů se mi líbila, akustika, byla tam dobrá atmosféra. Doufám, že příští rok bude zas.“

„Diváci byli supr a těším se na příští rok.“

„Myslím, že jsme všichni zpívali hezky.“

„Mně se líbilo, že tam nezpíval jen sbor, ale i jednotlivci.“

„Nejvíc mě zaujala hra na varhany od Lucky Indrové.“

„Noc kostelů se zase moc povedla“. Karolína, 5.D

Perlička jako vždy na konec:

Mně se líbilo, že se tam zpívaly písničky, které se mi líbily.“