Okresní kolo v sólové dětské recitaci

Stejně jako v minulých letech i letos pořádala naše škola Okresní kolo v dětské recitaci. Mladí recitátoři se 20. a 21. 3. 2024 sjeli hned z jednadvaceti škol v našem okrese. Svou účastí pokořili rekord, protože ještě nikdy se tolik dětí v žádném kole nesešlo  – jak se vyjádřil pan Jakub Hulák, vedoucí organizátor celorepublikové přehlídky v dětské recitaci a jeden z porotců.

Ve středu jsme přivítali rovných 100 žáků 0. – II. kategorie (1. – 5. třída), ve čtvrtek 33 těch druhostupňových.

Po oba dny panovala příjemná atmosféra, diváci podporovali každého malého umělce. Pochvalu a uznání si zaslouží všichni, nejen ti ocenění, protože stoupnout si před plný sál Sokolského domu a zarecitovat vyžaduje obrovskou odvahu.

Na straně naší základní školy múzy letos stály – Kamila Kaňová, 5. B (II. kategorie), Nicol Šindelářová, 6. B (III. kategorie) a  Nelly Sedničková, 9. C (IV. kategorie) získaly čestná uznání poroty.

Honza Musil, 9. C (IV. kategorie) postoupil do krajského kola, které se bude konat na konci dubna v Kutné Hoře.