Noc kostelů 2023

Letos vstupuje Noc kostelů do již 15. ročníku celorepublikové akce. I u nás v Rudné se dne 2.6. konala v kostele Stětí svatého Jana Křtitele v Hořelici akce Noc kostelů. Jako každý rok zde na koncertu vystoupila spousta šikovných dětí a sbor Taktus pod vedením paní učitelky Andrey Frašové. Mohli jsme slyšet nejen kostelní varhany ale i flétny, saxofony, kytary, klávesy a dokonce i tahací harmoniku. Předvedli se sólisté i školní kapela Smooth waves. Diváci z řad rodičů vystupujících dětí ale i ostatních příchozích byli nadšení, všichni se naladili na přicházející prázdniny a chvíle volna v letních dnech. Některé děti musely překonat samy sebe, ukočírovat svou nervozitu, jelikož zde vystupovali třeba i poprvé. Všem se to povedlo a “klobouk dolů” před všemi. Já sama jsem zde v kostele vystupovala sedm krásných let, na které budu velice ráda vzpomínat. Náš kostel má úžasnou atmosféru, vždy nám zdejší krátký pobyt během koncertu dodá spoustu dobré nálady, životní energie a souznění se všemi lidmi. Doufám, že si zde v kostele ještě někdy zazpívám, i přestože letos končím základní školu. Těším se, až se zase podívám, jak se děti zlepšily a ve svém hudebním nadání posunuly dál. 

                                                                                          Štěpánka Barešová, 9.C

Program koncertu byl opravdu pestrý, koncert trval skoro hodinu a půl.  Kromě pěveckého sboru Taktus, fléten, saxofonů, kapely, skupiny Boomwhackers, skvělých sólistů a sólistek vystoupily i celé třídy.

Příjemným zpestřením bylo vystoupení Sama Havlína, který měl šest měsíců na to, aby se naučil hrát na akordeon a pouhé dva týdny aby se naučil zpívat francouzsky.

Žáci ze 4.C. si střihli Statistiku, ze 6.A Honky tonky blues, v podání pěveckého sboru Taktus zazněly letní Montgomery, Zejtra mám, došlo i na africké písně Banuwa a Banaha.

Závěr patřil autorské písni Aleše Němečka „Žij tady a teď“, kterou doprovodil samotný autor.

Děkujeme všem účinkujícím, organizátorům, zvukařům a kameramanům a již nyní začínáme s přípravou vánočních koncertů 2023

  1. Frašová

Fotky z vystoupení zde: FOTOGALERIE

odkaz

Jednotlivá vystoupení můžete zhlédnout na našem kanále YouTube.

Odkaz: https://youtube.com/playlist?list=PLdMLyQwfzACYwC9gOMZm7U2_dajwaGVbG

PROGRAM ke stažení ZDE.

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná