Karlovy Vary

Karlovy Vary (německy Karlsbad) jsou krajské a statutární město v okrese Karlovy Vary v západních Čechách, v Karlovarském kraji, 110 km západně od Prahy na soutoku Ohře a Teplé. Žije zde přibližně 46 tisíc obyvatel. Je zde rozvinut mj. sklářský a potravinářský průmysl. Jedná se o nejnavštěvovanější české lázeňské město. Od roku 2021 je na seznamu Světového dědictví UNESCO v rámci položky Slavná lázeňská města Evropy. Město je členem sdružení Regionální sdružení obcí a měst Euregio Egrensis a Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech.

Je to zdroj z Wikipedie. Krátce, stručně…. Ale pro naší exkurzi byl velkolepým, krásným, klidným, nádherným městem, kde jsme zažili prohlédnutí pamětihodnosti, seznámili se s historií, užili si volnou chvilku pro každého a ještě i zavítali na prohlídku s výkladem stálé expozice Českého umění 20.století. Počasí nám přálo, všechno šlo, tak jak mělo být, takže se těšíme zas na příští rok.

Mgr. Alina Chornomor, Mgr. Julie Jurenková a výletníci, žáci 7-9.r.