Výtvarníci na Kampě

V pátek 30. září proběhla první exkurze do Galerie Kampa nového výtvarného kroužku s psychologickou tématikou. Navštívili jsme výstavu děl Olbrama Zoubka a Evy Kmentové souhrnně nazvanou Lidská důstojnost. Sochařská díla obou umělců na nás silně zapůsobila. Děti zdárně plnily úkoly, chovaly se způsobně a svou pracovitostí si získaly pozornost nejednoho návštěvníka. Dokonce i dcera obou slavných umělců Polana Bregantová, kterou jsme na výstavě náhodně potkali, si všechna díla dětí pečlivě prohlédla a pozvala nás do pražského ateliéru svých rodičů. Pozvání rádi v budoucnu využijeme. Na děti ze školy ZŠ Rudná se rovněž nezapomene díky výtvarné aktivitě v závěru našeho výletu, kdy děti tvořily křídově otisky nohou a rukou před Kampou a své dílo hrdě označily nápisem ZŠ Rudná. Na tvorbu otisků ze sádry, skryté v batohu paní učitelky Iblové, už z časových důvodů bohužel nedošlo. Děti si jej vynahradily po blátivém okraji parku na zpáteční cestě na vlak.

 Smyje-li stopu bláta a křídy déšť, proběhlé zážitky a budoucí akce z duše i paměti rozhodně nevytěsní. Těšíme se na další společné zážitky.

Naše pravidelná setkání včetně vstupenek na výstavu jsou hrazeny z projektu Šablony I pro ZŠ Rudná, okres Praha-západ, CZ.02.02.XX/00/22_002/0001286.

Michaela Dvořáková a Martina Iblová                                             

FOTOGALERIE

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná