Výlet ŠD do Muzea betlémů na Karlštejně

FOTOGALERIE z výletu …

Vážení rodiče,

v nadcházejícím období, kdy nastává adventní čas, blíží se Mikuláš a těšíme se na Vánoce, se školní družina rozhodla uspořádat návštěvu Muzea betlémů na Karlštejně. Jde o prohlídku farní budovy, ve které se muzeum nachází. Působí zvenku malým dojmem, ale je velmi zajímavě členěno uvnitř a díky tomu mohou návštěvníci zažít několik různorodých prostředí. Betlémy lze nalézt doslova od sklepa až po půdu. V přízemních místnostech vystavujeme kolem 50 historických betlémů. Součástí prohlídky budou i čerstvě napečené perníkové betlémy a na půdě je umístěn Královský betlém. Ten je osazen 46 loutkami vyřezanými ze dřeva a oblečenými v dobových oblecích. Ježíškovi přináší dary 10 nejvýznamnějších českých panovníků v čele s Karlem lV., který mu darem přináší hrad Karlštejn.

Více na www.muzeumbetlemu.cz

Pro zájemce z řad dětí šd jsou připraveny dva termíny: 6. 12. (úterý) a 12. 12. 2022 (pondělí). Přihlašování a platba je otevřena na oba termíny současně.

Odjezd: vždy ve 14.00h

Návrat: kolem 16.30h (dle provozu)

S sebou: teplé oblečení a dobré boty (od autobusu jdeme kousek pěšky), kapesné dle uvážení rodičů, svačina a pití

Cena: 160Kč (dítě je přihlášeno a zapsáno do seznamu po zaplacení výletu a peníze se vybírají ve 3. oddělení)

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná