Vyjádření ředitele školy ke zrušení tradičního Adventního vánočního punče

Vážení rodiče, vážení žáci, přátelé školy, občané Rudné a okolí,
velmi mne mrzí zrušení naší tradiční předvánoční akce. Děti pod vedením učitelů vyráběly výrobky, paní učitelka Frašová nacvičovala se sborem a ostatními dětmi vystoupení pro veřejnost. Vaše děti pod vedením paní učitelky Iblové a Vlčkové vytvořily spoustu nádherných keramických drobností. Pan učitel Papež ve spolupráci s vyučujícími výtvarné výchovy a žáky vyrobil betlém. To vše se mělo prezentovat. Přípravě a organizaci jsme věnovali spoustu energie a práce. Těšili jsme se na setkání s vámi. Bohužel epidemická situace a vládou stanovené podmínky pro konání těchto hromadných akcí naše snažení zmrazilo.

Jako ředitel školy ovšem v každém okamžiku tohoto nešťastného a náročného období dávám přednost tomu, aby naše děti mohly chodit do školy. Před rokem v tuto dobu se již valná část z nich vzdělávala doma, distančně. A na punč jako takový se nemohly ani připravit. Z hlediska výuky jsme momentálně v lepší situaci než v loňském roce, ačkoli stát na nás hrne stále nové a nové povinnosti (testování, trasování, karantény žáků i tříd).

A pokud existuje i minimální reálné riziko, že by při velké kumulaci osob mohlo docházet k přenosu nemoci a po pár dnech bychom museli „zavírat“ další třídy, dávám přednost jiné prezentaci našich výrobků i vystoupení. Odhlédnu od toho, že bychom jako pořadatel akce museli kontrolovat bezinfekčnost a přijímat další opatření. Myslím si totiž, že nám tato role opravdu nenáleží.

Nyní pro vás připravujeme systém prodeje dětských výrobků s vánoční tematikou a prezentaci koncertu školního sboru s dalšími hosty. Samozřejmě před školou během adventu bude svítit velký vánoční strom.

V této době chci vám všem poděkovat za podporu. Poděkovat za pochopení a vstřícnost rodičů, kterým ráno nebo v lepším případě během odpoledne či o víkendu sdělujeme, že si mají nechat děti doma. Poděkovat všem, že dodržují pravidla, která brání šíření nemoci. Děkuji svým zaměstnancům, vyučujícím, žákům za přístup a práci v této pro všechny náročné době. Jsem rád, že naše třídy prvního stupně zatím mohou jezdit na plavání, připravujeme čtyři lyžařské kurzy, na druhém stupni probíhají preventivní programy, ale zejména se děti mohou stále klasicky vyučovat ve škole. Možná tomu pomáhá i fakt, že 98% našich zaměstnanců je očkovaných.

Přeji vám všem, užijte si advent i svátky se svými dětmi a pokud možno i se širokou rodinou.

Váš Pavel Kasal

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná