Vyjádření ředitele školy k zápisu 2024

Vážení rodiče,
průběžně sleduji počet přihlášených dětí k zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2024/2025.

K dnešnímu dni (21.3.2024) se do naší elektronické aplikace zatím přihlásilo 60 žadatelů.
Třetina ze zapisovaných dětí má bydliště mimo Rudnou.

Vzhledem k aktuálnímu počtu žadatelů jejichž děti nebydlí v Rudné je zřejmé, že jejich žádostem nebudu schopen vyhovět. V tom lepším případě je zařadím do losování o pár volných míst, ale ani to není jisté.

Proto bych vám vážení rodiče doporučil, přihlaste se k zápisu do škol, kam spádově patříte.

Současně si vás dovoluji po poradě s ředitelkami níže uvedených škol informovat:

1) děti ze Ptic se mohou zapsat do ZŠ a MŠ Chrášťany (dohoda mezi obcí Chrášťany a Ptice)
2) děti z Vysokého Újezdu, které neuspějí při zápisu v domovské obci, je připravena přijmout
ZŠ Rudná, 5. května (jedná se o samostatný subjekt bez právní vazby na naši školu)
3) ZŠ a MŠ Na Statku Drahelčice disponuje volnou kapacitou pro první ročník v rozsahu cca
15 míst

Je mi líto, že nebudu moci vyhovět všem žadatelům o zápis dětí do naší školy.
Vážím si vašeho zájmu, ale dlouhodobě je naše kapacita 900 žáků naplněna.

Proto vás žádám, hledejte školu, kde máte šanci na přijetí.

V Rudné 21.3.2024
Pavel Kasal, ředitel školy