Týden čtenářské gramotnosti „Knižní sekáč aneb Kniha z druhé ruky“

Vážení rodiče,

v souvislosti s týdnem čtenářské gramotnosti, který se na naší škole uskuteční v termínu 4. 4. – 8. 4. 2022, bychom Vás chtěli požádat o spolupráci.

V rámci tohoto týdne proběhne ve všech třídách mnoho aktivit spojených s rozvojem čtenářské gramotnosti žáků.

Završením celého týdne bude akce nazvaná „Knižní Sekáč aneb Kniha z druhé ruky“, kterou pořádá Školní parlament.

Nákup pro 1. – 5. ročník se uskuteční v úterý 12. 4. 2022, pro 6. – 9. ročník ve středu 13. 4. 2022.

Za tímto účelem budou žáci vyzváni, aby si k prodeji za symbolické ceny připravili dětské knihy, encyklopedie, popř. komiksové knihy, kterým již odrostli, nemají je komu dát a leží doma zasunuté hluboko v koutě…Tyto knihy pak budou moci od pondělí 4. 4. 2022 přinášet do školy svým třídním učitelům, kteří je prohlédnou, určí, zda jsou k prodeji vhodné, a do blešího trhu uskladní ve svých třídách.

50 % výtěžku z prodeje knih bude připsáno na konto Školního parlamentu, ze kterého jsou dlouhodobě financovány charitativní projekty.  Každá třída obdrží ze své celkové prodané částky 50% zpět do třídního fondu a následně ve spolupráci s třídní učitelkou (učitelem) rozhodne, jak s penězi naloží.

Vás rodiče prosíme, abyste byli svým dětem při výběru vhodných knih k prodeji nápomocní.

Předem děkujeme za spolupráci

vedení školy a Školní parlament