TESTOVÁNÍ COVID-19 od 3.1.2022

Podle Mimořádného opatření MZ ČR ze dne 23.12.2021 bude preventivní testování ve školách v období od 3.1 do 16.1.2022 probíhat 2x týdně vždy v pondělí a ve čtvrtek, tzn. 3.1., 6.1., 10.1. a 13.1. Kompletní text MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ naleznete zde:
Mimoradne-opatreni-screeningove-testovani-ve-skolach-s-ucinnosti-od-3-1-2022.pdf (mzcr.cz)

Preventivní testování dětí proběhne vždy první vyučovací hodinu.
K testování využijeme schválené antigenní testy z centrální dodávky.


Testování podléhají všichni žáci a zaměstnanci, bez ohledu na to, zda jsou očkovaní nebo prodělali onemocnění COVID 19.


Pokud rodič volí jiný typ schváleného testu, obstará si jej na vlastní náklady. Testování potom probíhá za přítomnosti paní recepční ve vyhrazené místnosti. Žáci, kteří nebudou ve škole první hodinu ve dny určené pro testování, se podrobí testu při příchodu do školy v recepci školy. Test je možné nahradit potvrzením o negativním testu z oficiálního odběrového místa. Antigenní test má platnost 24 hodin, test PCR 72 hodin. Protokol předloží žák vyučujícímu první vyučovací hodiny.


Žáci, jejichž rodiče odmítají testování,

– mohou být ve škole přítomni pouze v případě, že budou používat po celou dobu pobytu ve škole ochranu dýchacích cest, a to i při vyučování ve třídě nebo při pobytu ve školní družině. Nemohou společně se spolužáky cvičit a zpívat.

V případě pozitivního testu je kontaktován žákův zákonný zástupce, odchází s ním domů a podstoupí kontrolní test PCR.

O další přítomnosti spolužáků pozitivně testovaného ve škole a souvisejících opatřeních rozhoduje KHS. Další podrobnosti viz. MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ.

Leták ke stažení ZDE.

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná

Zápis do 1. tříd
2024 - 2025

Kliknutím na tlačítko budete přesměrováni na podstránku, kde naleznete informace k online zápisu do 1. tříd pro rok 2024/2025.