NOC KOSTELŮ 2022

V pátek 10. 6. se naše škola již tradičně přidala k více než třinácti stům kostelů a modliteben, které v tento den upořádaly Noc kostelů. Myšlenka Noci kostelů vznikla před mnoha lety ve Vídni a postupně se rozšířila nejen do celého Rakouska, ale i do dalších zemí – včetně České republiky. V pozvánce stálo, že zazní folkové, lidové a trampské písně – během koncertu jich bylo ke slyšení hned několik. Program byl opravdu pestrý – kromě sboru, fléten, saxofonů, skvělých sólistů a sólistek vystoupily i celé třídy.

To žáci z 8. A. si střihli Pokáčův hit Co z tebe bude, v podání sboru zazněl oblíbený Cup Song nebo Mamko, nedávej mě od Čechomoru.

Závěr patřil dětem z Ukrajiny, které navštěvují naši školu, ať již ve třídách, nebo ve speciální skupině. Jejich Oyu luzi chervona kalyna sklidila největší aplaus ze všech.

Děkujeme paní učitelce, Andree Frašové, za fantastický zážitek.

Noc kostelů 2022 – YouTube ke stažení ZDE.