Mikuláš, čert, anděl


Podle staré lidové víry sestupuje každý rok svatý Mikuláš 5. prosince navečer z nebe na zem, obchází lidské příbytky a spolu s čertem a andělem rozděluje pamlsky, ovoce hodným dětem, stejně jako uhlí a brambory dětem zlobivým… Jelikož toto datum letos připadá na neděli, v naší škole se objevili tyto trojice již dnes, a to dvě. Děti z prvního stupně byly tázány, zda jsou hodné (byly všechny), přednesly básničky, zazpívaly písničky….

Podívejte se…do galerie ZDE

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná

Zápis do 1. tříd
2023 - 2024

Kliknutím na tlačítko budete přesměrováni na podstránku, kde naleznete informace k online zápisu do 1. tříd pro rok 2023/2024.