Lyžařské kurzy 7., 8. a 9. ročník – doplňující informace

Vážení účastníci, vážení rodiče,
rakouská vláda zpřísnila od pondělí 20. 12. 2021 podmínky pro vstup do země. Podmínky pro lyžování se nemění.
Pro vstup do země je nyní mimo očkování požadován i negativní test. Viz informace zveřejněné rakouským velvyslanectvím Rakouské velvyslanectví v Praze – Österreichische Botschaft Prag (bmeia.gv.at)

Z tohoto důvodu vás prosím o absolvování PCR testu v neděli 2. ledna 2022. Týká se první skupiny, která odjíždí na hory v pondělí 3.ledna. Druhá skupina by test měla absolvovat v sobotu 8. ledna 2021, odjezd na hory v neděli 9. ledna. Podrobnosti pro druhou skupinu upřesním během prvního lednového týdne.

Pokud bude pro vstup do Rakouska požadován další test během týdne, vyřešíme to našimi školními testy, které by rakouská strana měla akceptovat. Vycházíme z informací velvyslanectví o tzv. Ninja Passu, který používají rakouští školáci. Odkaz Ninja Pass – Holiday-Ninja-Pass (sichere-gastfreundschaft.at)

V krajním případě, pokud Rakousko uzavře hranice na malých přechodech, v našem případě v obci Guglwald, budeme lyžovat ve skiareálu Lipno.

V případě, že test vašeho dítěte bude pozitivní, nemůže jet na lyžařský kurz. Zaplacenou částku pochopitelně celou vrátíme.

Nové podmínky Rakouska jsou sice nepříjemné, ale nezbývá nám než je akceptovat, pokud chceme na Hochfichtu lyžovat. Podle vyjádření našeho nového ministra zdravotnictví budou podobné podmínky platit i pro lyžařské kurzy v České republice. Navíc od ledna bude testování ve školách probíhat 2x týdně, vždy v podělí a ve čtvrtek. Testovat se budou všichni žáci a zaměstnanci bez ohledu na očkování.

Pokud někdo z vás v příštích dnech zamíří do Rakouska s dětmi za lyžováním, získá nové informace a zkušenosti, budu rád pokud se o ně s námi podělíte.

Všem přeji klidné svátky a ještě pořád věřím, že se v lednu vydáme na lyže.

Váš Pavel Kasal, ředitel školy

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná