Den Země

Pátek 6. 5. 2022 byl na naší škole věnován Dni Země. Během celého dopoledne se děti I. i II. stupně nejen ve třídě, ale hlavně na mnoha rozličných stanovištích ve venkovním areálu školy dozvěděly řadu nových a zajímavých poznatků týkajících se lesa, vyzkoušely si mnoho netradičních aktivit, zasoutěžily si, pobavily se, zkrátka prožily fajn školní den 😊

FOTOGALERIE

„Na datum 22. dubna připadá Den země. Tento ekologicky motivovaný mezinárodní svátek, který je koordinován organizací Earth Day Network, má za cíl upozornit na dopady ničení životního prostředí a připomenout důležitost jeho ochrany. Česká republika se k oslavám Dne Země poprvé připojila v roce 1990. K příležitosti tohoto ekologického svátku se tradičně organizují různé osvěty a další doprovodný program související s poznáváním přírody a její ochranou.

U zrodu Dne země stál americký senátor za stát Wisconsin Gaylord Nelson, který v roce 1970 pověřil studenta Harvardovy univerzity Davida Hayese, aby uspořádal sérii výukových programů a protestních setkání, které měly rozproudit debatu o nutnosti ochrany životního prostředí, čímž byly položeny základy pro vznik Dne země.“ (zdroj Novinky.cz)

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná

Zápis do 1. tříd
2024 - 2025

Kliknutím na tlačítko budete přesměrováni na podstránku, kde naleznete informace k online zápisu do 1. tříd pro rok 2024/2025.