Aktuální informace o situaci ve škole

Vážení rodiče, vážení žáci,
nacházíme se v další etapě vývoje pandemie. Současná varianta Omikron je velmi nakažlivá a také pravidla, která stanovil stát pro karanténu, velmi přísná. Při potvrzeném pozitivním výskytu Covid-19 odchází do karantény celá třída bez ohledu na očkování či prodělání nemoci. Do karantény odchází rovněž všichni vyučující, kteří se s pozitivně testovaným setkali.

Dnes, v pátek 21. ledna 2022 je v karanténě 14 tříd a v pracovní neschopnosti nebo karanténě 24 vyučujících.

Podle vyjádření Ministerstva zdravotnictví: „Pokud má osoba, která je v kontaktu s pozitivním, nasazenu po celou dobu kontaktu adekvátní ochranu dýchacích cest, tak není považována za epidemiologicky významný kontakt („rizikový“).“ Potom nemusí být osoba s ochranou dýchacích cest poslána do karantény – týká se žáků i učitelů.

Proto bych vás, rodiče i žáci, chtěl požádat o zvážení nosit ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole, tedy i při výuce s výjimkou tělesné výchovy. Toto opatření bych navrhoval uplatňovat po dobu následujících 14 dnů do 3. 2. 2022. Poté následují pololetní a jarní prázdniny.

Druhou prosbu směřuji k rodičům. Prosím vás, neposílejte děti do školy, pokud si nejste jisti, že jsou naprosto zdravé.

Naši učitelé již všichni používají při výuce ochranu dýchacích cest respirátorem FFP2.

Děkuji vám všem za pochopení a spolupráci.

V Rudné 21.1.2022          Pavel Kasal, ředitel školy

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná