Akce „Na kole dětem“

Akce Na kole dětem je původně čistě sportovní projekt cyklistického nadšence Josefa Zimovčáka, který se časem rozšířil i na nadační fond na pomoc onkologicky nemocným dětem. Josefa Zimovčáka si možná někteří z nás pamatují, jak byl před lety občas k zahlédnutí na svém kostitřasu, jak projíždí Rudnou. Časem se z něj stala v pravdě legenda. Mnohonásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole projel prakticky každou cyklistickou trasu na světě od Tour de France po La Vueltu, objel Českou republiku a projel i Spojené státy.

Od roku 2010, kdy projekt Na kole dětem zahájil svoje každoroční charitativní jízdy republikou, se už několikrát akce zúčastnili i zástupci města Rudná. Letos se koná již 13. ročník a tentokrát se peloton zastavil přímo před naší školou.

My jsme ovšem byli připraveni. Bedlivě jsme sledovali na webových stránkách, kudy se peloton právě ubírá, takže těsně před jeho příjezdem nastoupila školní družina a pěvecký sbor Taktus, aby přivítali jezdce. Připraveno bylo také zdravé pohoštění a nějaké to doplnění tekutin.

Po půlhodinové pauze zazněl hvizd píšťalky, který velel usednout zpět na kola a vyrazit. Společně s  pelotonem se na silnici vydali i zástupci naší školy v čele s panem ředitelem,  kterému tímto předávám slovo:

„Naše malá školní equipa, společně se zástupci z městského úřadu pokračovala s pelotonem vedeným Pepou Zimovčákem nejprve do Družců, kde byla další zastávka. Po krátkém oddechu, který osvěžilo hudební vystoupení místní kapely, jsme pokračovali směrem na Beroun jízdou  Křivoklátskem přes Chyňavu a Hýskov. Cíl etapy byl v Berouně na Husově náměstí. Ujeli jsme ve slušném tempu 40 km. Mne nejvíce zaujal obdivuhodný výkon borce na koloběžce, který s přehledem absolvoval celou 80 km dlouhou trasu v náročném terénu. Rudenští se po vlastní ose vrátili domů, já pokračoval cyklostezkou do Zdic. Celou letošní tour absolvuje pan starosta Luboš Kocman, kterému přeji dobré počasí a vítr pouze do zad.“

FOTOGALERIE

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná