ŠD 1 v hudebně

„Hudba uvolňuje ducha a okřídluje myšlenky.“ —  Friedrich Nietzsche, německý filozof

Moc se nám líbil nápad ŠD 5, a tak jsme byli hned domluvené s p. učitelkou DiS. A. Frašovou a šli jsme na návštěvu hudebny. Poslechli si, jak krásně zní klavír, dále jsme zjistili, že flétny se dělí na zobcovou a příčnou. Poslechli jsme si ukázky vážné hudby a lidových písní a hádali, jaké písničky to vlastně zněly. A že jich bylo doopravdy hodně!

A to nejlepší nakonec. Do družiny jsme si mohli vypůjčit drumbeny, což je originální český ekologický výrobek, který se objevil na trhu už v roce 2009 a od té doby funguje jako multifunkční didaktická pomůcka. Sice to zní trochu vědecky, ale jsou to vlastně dřevěné bubny. Nejdřív jsme bubnovali jednotlivě, pak i v malé skupince. A to vzniklo různých melodií!!! Pokračujeme dál, čeká nás hodně nových věcí.