ŠD v Muzeu policie ČR

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 30. 3. 2023 jsme se žáky 2. a 3. ročníku ŠD vyrazili na plánovaný výlet do Prahy, do Muzea policie ČR. Před 10 lety to byla prohlídka 2 místností asi na 30 minut. Tentokrát to byl výlet, který by si zasloužil minimálně další 2h našeho času. Měli jsme k dispozici klubovnu, která posloužila nejprve jako šatna a později jako místnost ke svačině. V úvodu prohlídky nás pan průvodce obeznámil s historií založení četnictva a později policejního sboru. Na místě jsou vystaveny všechny druhy uniforem od roku 1918 a někde i se zbraněmi. Každý si může prohlédnout policejní vybavení ze současnosti, nedávné minulosti nebo se vrátit až k seriálu Četnické humoresky. Předmětů a vitrín je v patrech mnoho a tak děti prošly hlavně historickou částí, dopravní expozicí a hledáním osob. V každém oddělení jsme vyslechli příběh z praxe, související s dětmi. Pro všechny to bylo zajímavé a poučné. Výlet jsme završili svačinou a malým nákupem suvenýrů. Škoda jen, že nás tlačil čas a na další zajímavé exponáty a příběhy nezbylo místo. Toto muzeum by si to určitě zasloužilo.