Výuka jinak – 29. 5. 2024

Nebe otevřelo náruč a na celé dopoledne poslalo do Prahy sluníčkové počasí. 3. A, B se vydaly na Pražský hrad. Děti s barevnými kšiltovkami se snadno počítaly, navzájem hlídaly a cizinci s úsměvem nechali útvar projít. 😊 Nikdo se tedy neztratil a všichni si mohli užít vyprávění paní průvodkyně. Bylo poutavé, přiměřeně odborné i zábavné. Pýřila jsem se při pochvale, kolik toho děti ví. Začali jsme Jelením příkopem, viděli střídání stráží v dokonalých uniformách. Došli jsme na 1. nádvoří, vyfotili se na schodech, kde se fotí naši političtí zástupci. V prostorách Vladislavského sálu jsme vystáli frontičku, abychom mohli obdivovat kopie korunovačních klenotů. Sluníčko rozsvítilo vitráže uvnitř chrámu sv. Víta. Kolem baziliky sv. Jiří jsme došli do Zlaté uličky. Výlet končil v mučírně Daliborky. Poté druhá svačinka a k autobusu. Některé nožky vypadaly, že mají všeho dost, ale z dětí nikdo nezakňoural. Doprava bez zádrhelů, pan řidič s lehkou nohou… Prostě den, který se povedl.

Lenka Barvová