Výlet 2.A do Vodního domu

Dne 11. května 2023 nastal den školního výletu. Děti uvěřily, že si opravdu nemají brát žádné učení, jen batůžky se svačinou. Počasí celý den přiměřeně sluníčkovalo, cesta bez problémů trvala rovnou hodinu. Paní Lenka z cestovní agentury ten čas ještě zkrátila povídáním o vodě sladké, slané, podzemní, pitné apod. Voda se v areálu Vodního domu v Hulicích blízko vodní nádrže Želivka dala poznávat opravdu všemi smysly. Popisovat aktivity nemá takovou výpovědní hodnotu jako fotografie. Je jich proto výjimečně docela hodně. Věřím, že při jejich prohlížení se děti rozpovídají o tom, co vše ulovily, uviděly, uslyšely, zkrátka prožily.

Možná by stálo za to, se sem při rodinném výletě ještě vrátit. V Hulicích je možno navštívit i Včelí svět, interaktivní expozici ze života včelstva.

Lenka Barvová