Učíme se vesele

Vážení rodiče,

ráda bych se s vámi podělila o pozitivní atmosféru, která 10. 10. 2022 zavládla ve 2.A.

O víkendu jsem nasbírala tašku neodolatelně lesklých kaštanů. Odhadem tisíc! Děti měly odhad lepší, kolem 500. Přesně 511. Pomalu rozšiřujeme v matematice obor z dvaceti na sto. Nejde o to vyjmenovat řadu čísel, ale získat představu o počtu. To se s kaštánky podařilo. Každá z pěti skupin si naskládala svoji stovku. Pěkně po desítkách… Deset desítek je sto, nebo také desetkrát deset je sto. Vlastně si už chystáme i představu násobilky!

Den se rozveselil i při výtvarné výchově, kdy bylo zapotřebí ilustrovat básničku o malém slonovi, co se učil abecedu. Paní učitelka, která si namalovala červeně chobot, blýskala očima a srdíčkové uši měla až na druhou stránku, dokázala rozesmát celou moji rodinu. I další obrázky byly půvabné a se spoustou nápadů. Nápad, to je to, co se u nás cení. Každý není nadaným kreslířem, ale přemýšlet, ulétnout do říše fantazie, stojí vždy za to.

Lenka Barvová