ŠvP Benecko – 6.B, 6.D a 6.E

Aktuální info 17.6.2022 … děti jsou již na cestě domů, předpokládaný příjezd kolem 13,15 hodiny.

Děti jsou již na místě a ubytované v hotelu Bára.

Do hotelu Bára jsme dorazili krátce před polednem, a tak se děti ubytovaly a šly na oběd. K obědu měly frankfurtskou polévku a borůvkové knedlíky.

K večeři byla rýže s masem na čínský způsob.

Odpoledne a večer byly věnovány seznamovacím hrám ve skupinách složených napříč třídami.

Fotografie z programu budou přístupné na úložišti a odkaz na ně obdrží rodiče prostřednictvím zprávy v systému Bakaláři.

V úterý dopoledne jsme se vydali na rozhlednu Žalý. Odpoledne děti sportovaly. Sada sportovních aktivit se skládala z her tradičních (softbal), ale hlavně netradičních – dekobal, ponožkovaná a talířování.

K obědu děti měly maso na mrkvi s bramborem a k večeři bramborové noky s omáčkou.

Středa

Dnes bylo velmi příjemné počasí. Nejen slunečno a teplo, ale i vítr se téměř utišil. Byli jsme na procházce k rozcestí Rovinka. Cesta vedla krásným lesní průsekem, vroubeným dřevěnými sochami lesních zvířat.

Sportovní vyžití bylo různorodé. Méně obvyklou disciplínou byla hra keprdýlka, při které šlo o transport vody prostřednictvím kelímků. (Odtud to „ke“ v názvu hry.) Dále následoval líný fotbal a poziční závod.

K obědu děti měly pórkovou polévku a špagety a k večeři bramborové šišky.

Čtvrtek

Počasí nám dnes opět přálo. Drobný dopolední deštík byl vystřídán jasnou oblohou a příjemným větříkem.

Děvčata a chlapci svedli boj o vítězství v softbalu na turnaji, který zaplnil celé odpoledne. Během týdne se řada z nich s tímto sportem setkala poprvé, a dnes si vysloužili od instruktora Adama pochvalu, jak si tuto novou dovednost rychle osvojili.

Večer je věnován závěrečné slavnostní diskotéce. Jak zazněly první takty, parket byl okamžitě zaplněn. Žádná ostýchavost. Rozpaky se nekonaly.

K obědu děti měly rajskou polévku a vepřový plátek se smetanovou omáčkou a k večeři kuřecí řízek s bramborovou kaší.