Školní výlet Vodní dům Hulice

Ve čtvrtek 11.5. se vypravila první část druháků na svůj, v letošním školním roce, první školní výlet. Tentokrát jely třídy 2.A a 2. B. Ráno jsme si trochu přivstali, abychom vše pěkně v klidu stihli.

U autobusu na nás čekala paní průvodkyně Lenka, která nás provázela celým dopolednem.

Hned v autobuse se děti začaly dovídat základní informace o vodě. Po klidné hodinové cestě jsme přijeli k Vodnímu domu. Nasvačili jsme se venku na sluníčku na lavičkách a pozorovali vodní prvky – vodopád, mlýn, vodotrysky, říčku. Někteří ještě stihli vše oběhnout. Po svačině jsme se rozdělili do dvou skupin po třídách. My jsme začali vnitřní výukový program – paní průvodkyně dětem přiměřenou formou věku dětí ukazovala jednotlivé části expozice. Děti si vyzkoušely vytvořit mrak, sledovaly cestu vody v řece až do moře, naplnily člověka vodou, poslechly si zvuky vodních živočichů a další. Závěrem této části byl nezbytný nákup suvenýrů. Po hodině a půl nás čekal výukový program v terénu – nová paní lektorka. První bylo seznámení a znalost vodních živočichů na vyhřátém dřevěném molu na kraji rybníka, potom práce ve čtyřčlených skupinách. U mokřadu děti lovily síťkou drobné vodní živočichy a podle klíče určovaly, o jakého živočicha se jedná – to děti bavilo snad nejvíce – objevovat ve své síťce maličké živočichy a lupou je pozorovat a poznávat. Dávaly si je do své nádoby s vodou a po skončení je vrátily zpět do vody. Celé dopoledne si děti moc užily – v objektu jsme byli sami, měli jsme dost prostoru si vše prohlédnout, v klidu vyslechnout a užít si vodu. Počasí nám také přálo, ani nevadilo, že se někteří zmáčeli. Všechny informace zužitkujeme brzy při prvouce.