Školní výlet 2.C a 2.D

Třídy 2.C a 2.D ve čtvrtek 8.6. 2023 společně vyrazily na exkurzi do Vodního domu v Hulicích. Školní výlet se vydařil. Byl krásný slunečný den, přímo stvořený pro školní výlet a pro pobyt v přírodě. Jako dokumentaci přikládáme pár postřehů od samotných druháčků z „volného psaní“.

• Jeli jsme autobusem do Vodního domu. Jízda trvala zhruba jednu hodinu. Přijeli jsme a posvačili jsme. Pak začala exkurze.
  • Jako první jsme viděli tunel, co přivádí pitnou vodu až do Prahy. Viděli jsme ho jenom kousek. Celý tunel měří 51 celých 97 kilometrů.
  • Pak jsme viděli zvětšené bakterie z vody (modely) a také jsme je pozorovali mikroskopem.
  • Procházeli jsme bouří a vytvářeli jsme mraky.
  • Ochutnávali jsme různé druhy vod ve vodním baru. Jedna z nich se jmenuje černá minerálka.
  • Viděli jsme zvětšenou šupinu a potom jsme pumpovali vodu do člověka.
  • Líbilo se nám ležet pod hladinou vody, pozorovat ryby a poslouchat krásnou hudbu.
  • Ve sluchátkách jsme poslouchali zvuky různých vodních živočichů.
  • U Vodního domu byl krásný rybník s lekníny. Na molu na rybníku jsme si povídali o vodních živočiších a vodních rostlinách.
  • V mokřadu jsme síťkami lovili vodní tvory a u toho čachtali jsme se v teplé vodě.
  • Líbily se nám vodní atrakce, ale byli jsme pak úplně mokří. Ještě, že jsme s sebou měli náhradní oblečení.
  • Byl to dobrý odpočívací den a moc a moc a moc jsme si to užili.
  • V autobuse, když jsme jeli zpátky, nám pan řidič pustil Zlatovlásku. Nakonec to dopadlo nijak, protože to Petra vypla. Už jsme byli v Rudné, skoro u školy.
  • Tohle byl ten nejlepší výlet na světě!