Škola v přírodě – 6.A a 6.C

5. den
Po krátkém závěrečném programu jsme vyrazili na cestu domů. Dopravní situace vypadá příznivě, u školy bychom mohli být už po půl jedné.

Všichni jsme v pořádku dorazili do areálu.

1. den
První den je úspěšně za námi. Počasí nám přálo, takže jsme si mohli užít spoustu her v prostorném areálu. Program byl nabitý, začali jsme hned po příjezdu sadou startovacích her. Obě třídy se zapojily s velkým nasazením. Hry prověřily týmového ducha a schopnost spolupráce. Mnozí zjistili, že některé věci nejsou tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Děti si vyzkoušely skupinové lyžování a různé běhací i jiné soutěže. Malé vodní osvěžení představovala stavba ropovodu, při níž měli žáci šetřit vodou. No, ekologové z nich asi nebudou … . Paní učitelky rozhodně nestojí stranou a i u nich se projevuje bouřlivá soutěživost. K obědu gulášová polévka, karbanátek s kaší, k večeři čínské nudle. Po večeři jsme se věnovali nácviku vystoupení na akademii. Pak se všichni (zdánlivě unavení) odebrali do svých srubů. Někde se hrály deskové hry, někde se zpívalo, někdo měl ještě sílu na fotbal nebo volejbal. Večerka v deset, pro paní učitelky ideální čas zalehnout, ale ve srubech to hučelo ještě o půlnoci. Doufejme, že další program bude o něco náročnější, aby se všem chtělo spát dříve. A věřte, že tady nám opravdu lišky chodí dávat dobrou noc … .

2. den

Druhý den byl uplakaný, ale pouze co se týče počasí. My jsme se kvůli tomu nehroutili. Máme k dispozici velký zastřešený prostor, takže o zábavu opět nebyla nouze. Řešily se problémové hry, které prověřily schopnost komunikace i schopnost dohodnout se na řešení s ostatními. Velkou zábavou byla hra Activity, ovšem v modifikovaném podání, které se neobešlo bez pohybu a týmového ducha jako všechny ostatní soutěže. Bohužel se ale hra u některých neobešla bez drobných podvůdků – pro vítězství vše. Když se vyčasilo, zastříleli jsme si z praků. Všechna okna zůstala celá a někteří už vědí, co si přát k Vánocům. K obědu vývar a knedlo vepřo zelo, k večeři zapečené těstoviny. Po večeři nás čekala nabídka zahradních her, kde si každý vybral, co by si chtěl vyzkoušet. Hry kubb, rollors, mölkky, petanque nebo obří mikádo byly příjemným zakončením programu. Pak už se každý zabavil podle svého, i tak opět došlo na fotbal a volejbal. Liška se ukázala jako dobrý strašák. Po večerce vycházejí už jen ti nejodvážnější. 

3. den

Třetí se na nás opět usmívalo sluníčko, čehož jsme náležitě využili. Dopoledne jsme si zahráli z hodin tělocviku známý brännball a indiánskou hru věž lagori. Po odpočinku nás čekal orientační běh. Při čekání na poslední skupinky jsme už zvažovali vyhlášení pátrání, ale nakonec všichni do cíle úspěšně doběhli/došli/doplazili se. Akce pokračovala dál a my se pustili do zdolávání nízkých lanových překážek. Následovala hodinka věnovaná sportovním hrám (přehazovaná, fotbal, frisbee, ringo). Závěr dne strávily třídy společnou aktivitou – vyhýbáním se laserovým paprskům, liščími ocásky a housenkami. K obědu bramboračka a smažený květák s bramborami, k večeři rizoto. Množí se dotazy na diskotéku, tak se necháme překvapit, zda se čtvrtý den objeví na programu…

4. den
Čtvrtý den máme úspěšně za sebou. Obávaný déšť se nedostavil a my mohli strávit den při venkovních aktivitách. Dopoledne zaměstnaly naše hlavy problémové hry (minové pole, běhací piškvorky, záchrana námořníků, židle pro nepřítele). Kvůli chladnému počasí jsme oželeli stavbu voru. Místo něj ale třídy stavěly velká nosítka pro své třídní učitelky/královny. Obě sebraly odvahu a nosítka úspěšně v areálu otestovaly. Před večeří nás čekal další konstruktérský úkol – stavba padáku pro vejconauta. V pátek před odjezdem přijde na řadu bezpečnostní zkouška. Snad vejconauti přežijí (někteří neměli to štěstí už při výrobě)… Večer jsme se dočkali vytoužené diskotéky. O skvělou atmosféru se postaral instruktor DJ Pája. Rytmus pohltil téměř každého a množství tanečních kreací nebralo konce. Krásně unavení zalezli všichni do postelí, aby se dobře vyspali na zítřejší návrat domů. 

Sponzoři a dárci

Zverimex Crazy Pet Rudná s. r. o.
Pomáháme školám k úspěchu
ELDATA pražská s.r.o.

Nenašli jste informace, které jste hledali?

Všechna práva vyhrazena. © 2021 Základní škola Rudná