Povánoční výlet 2.A

Hned po vánočních prázdninách jsme se s dětmi vypravili na Pražský hrad. Nejdříve jsme navštívili malý kostel Panny Marie Andělské na Loretánském náměstí, kde je v období Vánoc vystaven krásný velký betlém. Jednotlivé postavy se dětem líbily a nechyběly zde ani figurky zvířátek. Dokonce dvě ovečky bečením a pokýváním hlav poděkovaly za drobné peníze vhozené do kasičky. Poslechli jsme si zvonkohru v Loretě, která ohlašuje vždy celou hodinu a pak jsme dál pokračovali k areálu Pražského hradu. Zastavili jsme se u sochy T. G. Masaryka a prohlédli jsme si vstupní bránu. Děti zaujala hradní stráž. Některé z dětí si dokonce z počátku myslely, že se jedná o figuríny. Pak jsme prošli Pražským hradem, kde jsme se zastavili u jednotlivých památek, prohlédli jsme si je a vyšli jsme společně k vyhlídce za branou areálu. Bohužel zde bylo množství turistů, takže děti měly omezený rozhled, ale každý viděl alespoň něco. Po zámeckých schodech jsme došli k metru a vydali jsme se na cestu zpět ke škole.

I když nám počasí tentokrát moc nepřálo, výlet jsme si užili a možná se dozvěděli i něco nového. Určitě se na Pražský hrad ještě vydáme.

Petra Svobodová, Lucie Potyšová a děti z 2.A