Návštěva 3.D v chemické laboratoři

Minulý týden měli žáci 3.D možnost navštívit chemickou laboratoř. Pod vedením paní učitelky Zvědělíkové si mohli vyzkoušet práci s některými chemikáliemi, s chemickým náčiním a vyzkoušet několik pokusů. Užili si zábavu a zároveň se také dozvěděli něco nového. Paní učitelce Zvědělíkové moc děkujeme za její trpělivost a nadšení.

Dělali jsme hodně pokusů: dělali jsme odbarvování a pastu pro slona. Naučili jsme se, že vědci si názvy zkracují třeba jako H2O. (Sára)

Nejlepší pokus byl sopka. Hodně mi to vystříklo a bylo to zábavné. Taky jsem měl radost, protože se mi to povedlo. A hódně mě to bavilo. (Matěj M.)

Hodina chemie byla strašně zábavná, protože jsme dělali pokusy, třeba jako „sloní pasta“. Taky jsem se naučila, že chemici si všechno zkracují jako H2O. Chtěla bych chodit na chemii každý den. (Julie)

Na chemii mě to bavilo, protože jsme H2O míchali spolu s různými látkami, např. kyselinou octovou, jarem, sodou. Chtěl bych chodit na chemii každý den. (Lukáš P.)

Na chemii jsme dělali sloní pastu. Dozvěděl jsem se taky, že voda má značku H2O. Jsou tam sice i jiné značky, ale tahle je asi nejlehčí. (Matyáš)

Petra Svobodová a žáci 3.D