Lidské tělo

Vážení rodiče II.A,

nahlédněte i v lednu 2023 do dopoledního života svých dětí. V prvouce jsme si povídali o zimě. Informace z učebnice občas neodpovídaly tomu, co bylo za oknem. Nicméně právě to byla příležitost, naučit se pracovat s fakty, nikoliv je jen bezhlavě „biflovat“ do hlavy. Aktuálně se učíme o člověku. Jak asi vznikl, z čeho se skládá tělo, jak fungují smysly, co je dobré znát o zubech, jak rozumně skládat svůj jídelníček apod. Otevřelo se také téma rozdílů mezi dětmi a dospělými, mezi různými národy, mezi kluky a holčičkami. Na příští měsíc si proto změníme i zasedací pořádek. V lavici bude vždy chlapec a děvče. Těším se na závěrečnou besedu, copak o sobě zjistili! Dnes jsme při výtvarné výchově vytvořili spolužáka/čku. Budu ráda, když vám fotky přinesou kousek dobré nálady.

Lenka Barvová