Koněpruské jeskyně – výlet 3. tříd

Také děti ze 3. tříd se vypravily na výlet. Navštívily Koněpruské jeskyně, které se nacházejí v CHKO Český kras nedaleko města Beroun

Děti se v průběhu prohlídky dozvěděly, že se jedná o kulturní památku ČR, že Koněpruské jeskyně jsou nejdelší jeskynní systém v Čechách a že byly objeveny v roce 1950. Paní průvodkyně velmi poutavě vyprávěla o jednotlivých částech jeskyní, o jejich vzniku a vývoji a děti asi nejvíce nadchl o množství krápníků, ukázka replik kosterních pozůstatků a penězokazecká dílna.

Protože nám přálo počasí, strávili jsme čas na svačinu a odpočinek hledáním zkamenělin. Některé děti měly při hledání úspěch, který je poháněl k dalšímu objevování…

„Nejvíc se mi líbilo v jeskyních. Bylo tam hodně krápníků a kamenných růžiček a na konci jsme hledali zkameněliny.“ (Kája)

„Líbilo se mi sbírání trilobitů.“ (Lukáš)

„Na výletě se mi líbily zkameněliny. Překvapilo mě, že to tam před miliony let bylo pod vodou.“ (David)